כספות חסינות אש

מחפשים לרכוש כספת חסינת אש?

ישנם הרבה סוגי כספות בעולם. תפקיד הכספת הוא להגן ולאבטח את הרכוש שלנו בצורה הטובה ביותר מפני גנבה ופריצה וכספות רבות עושות את העבודה בצורה נהדרת. אבל מה לגבי אבטחת הרכוש מפני סוגים שונים של מפגעים שיכולים לפגוע בתכולת הכספת שלנו? האם לקחתם בחשבון איך הכספת יכולה להגן על הרכוש במקרים של שרפה, בנוסף למיגון התכולה כנגד גנבה או פריצה. אם אתם אנשים מסודרים הנוהגים לאחסן מסמכים חשובים כמו דרכון, מסמכי עבודה, קבצים ומוצרי מדיה דיגיטלית שונים במקום אחד, כדאי מאוד שתחשבו על כספת חסינת אש. כספות חסינות אש יכולות להגן על רכושכם גם מפני שוד וגם מפני נזקים נוספים שעלולים לקרות. אם תכולת הכספת שלכם מספיק חשובה על מנת שתרכשו עבורה כספת אז כדאי למגן אותה מפני דברים נוספים.

טיפים חשובים על כספת חסינת אש

אם כספת נקבעה שהיא חסינת אש, ניתן להניח שעברה מבחנים מסוימים שקבעו שהיא עומדת בסטנדרטים הדרושים על מנת לקבל את התקן לכספת החסינה מאש. כספות חסינות אש מגיעות בדרגות מיגון שונות ולכן לכל אחת מהן סטנדרט שונה הנקבע לפי מבחנים שערכו לכספת. כאשר נבחר כספת חסינת אש נרצה לוודא שהיא עמידה בפני נפילות. לעתים כספות מותקנות על קיר ועל מקומות מעל הרצפה. לא נרצה לקחת את הסיכון שהכספת תתפרק או תישבר אם במקרה תיפול. אם כך נוודא שהיא מספיק עמידה בפני נפילות שגם עמידות זו נקבעת לפי מבחנים שערכו לכספות שונות. דבר נוסף שנרצה לוודא הוא רמת העמידות של הכספת בפני מים. בדרך כלל במקומות ששרפה עלולה לפרוץ בהן, ישנם ספרינקלרים מותקנים על התקרה. הכל טוב ויפה אם הכספת שלנו עמידה בפני השרפה, אך האם היא עמידה בפני המים שינסו לעצור את האש. אם תכולת הכספת שלנו אכן תינצל מהאש זה יהיה נפלא אך לא נרצה לקבל תכולת מסמכים ספוגה במים במקום. כמו שיש כספות חסינות אש ישנן כספות העמידות בפני מים ומספקות אטימות מלאה למים. ישנן כספות חסינות אש היכולות לעמוד בטמפרטורות גבוהות למשך זמן קצר ויש כאלו היכולות לעמוד בפני אש למשך זמן רב יותר. הכל תלוי בכמה תרצו להשקיע במיגון הכספת שלכם.

איך בוחרים את הכספת הנכונה עבורנו?

אז כמו שהבנו יש כספות חסינות אש מסוגים שונים. נחשוב על סוג התכולה שנרצה לאבטח בכספת והיכן נרצה למקם את הכספת. ישנן כספות חסינות אש קטנות המתאימות לבית ולמשרד. ניתן לשים כספות מתחת לשולחן במשרד או לאחסן את הכספת בארון מסוים בבית או במשרד. כספות אלו הן לא קלות במיוחד וממוגנות בצורה טובה ועדין ניתן לשאת אותן ממקום למקום במקרה של שרפה. ישנו מגוון רחב של גדלים ולא כל הכספות מתניידות בקלות. לכן, לפני שנרכוש כספת חסינת אש נבין מהי התכולה שנרצה למגן, היכן נרצה להתקין את הכספת, מהי כמות התכולה שאמורה להיכנס פנימה, כמה ניידת נרצה שתהיה ומה רמת העמידות בפני אש לה נזדקק.

 

שתפו


שינוי גודל גופנים
ניגודיות
?
0
צריכים עזרה?